عزت اله ضرغامي در ارتباط زنده تلفني با برنامه «انعکاس» راديو گفت وگو در پاسخ به اين سوال که آيا مديريت فرهنگي، فرهنگ را به درستي مديريت مي کند يا خير، اظهار کرد: «اين دو مقوله روي هم اثراتي متقابل دارد. بنابراين مديراني که خواهان مديريتي فرهنگ هستند، بايد عملکردي فرهنگي داشته باشند.»

خبرگزارÛ? Ù?ارس: آزادÛ? Ú©Ù?Ù?Ù?Û? را بÙ? برکت Ù?ضاÛ? Ù?جازÛ? دارÛ?Ù?

وي با بيان اين مقدمه افزود: «بسياري نابساماني ها در حوزه اقتصاد بدليل بي فرهنگي است؛ يعني اختلاس، ي و رشوه که برهم زننده اقتصاد کشور است، داراي ريشه‌هاي فرهنگي است.»

ضرغامي يادآور شد: «متاسفانه در پي ريل گذاري [غلط] در سال هاي اخير، به کرات شاهد مفسده هاي جديد [اقتصادي] در کشور هستيم.»

رئيس سابق رسانه ملي در بخشي ديگر از مصاحبه با راديو گفت وگو "فضاي مجازي" را عنواني اشتباه خواند و افزود: «حوزه سايبر اختراعي بزرگ و بي نظير در تاريخ تمدن بشري است و تمام شئون زندگي ما را تحت الشعاع قرار داده است.»

ضرغامي ادامه داد: «در اين فضا همچون هر تکنولوژي وارداتي ديگر فرهنگي خاص مستتر است؛ بنابراين بايستي در حوزه سخت افزار و نرم افزارهاي اين پديده وارداتي، داراي برنامه باشيم.»

وي از عقب ماندگي در اين حوزه سخن گفت و افزود: «ما به هر دليل، فضاي مجازي را به رسميت نشناخته‌ايم؛ دستگاه هاي دولتي، وزارت اطلاعات، اما اين فضا نکات مثبت بسياري در خود نهفته دارد.»

ضرغامي تصريح کرد: «آسيب هاي اين فضا نيز بسيار جدي است؛ ولي علي رغم اين آسيب ها معتقدم فضاي مجازي و توانمندي فناوري جديد آمده است که انقلاب اسلامي را نجات دهد.»

اين عضو شورايعالي فضاي مجازي گفت: «انقلاب به امر به معروف و نهي از منکر زنده است که اگر [اين مهم] تعطيل شود، چيزي از اسلام باقي نمي ماند و لازمه آن، نظارت عمومي و آزادي براي سخن گفتن است.»

ضرغامي افزود: «اگر فضاي مجازي وجود نداشت، نه آزادي به درستي تبيين مي شد تا جلوي اشکالات گرفته شود و نه نظارت عمومي آنطور که شاهد آن هستيم، بر کشورمان حاکم مي بود و هر دو اين سطوح را به برکت فضاي مجازي در اختيار داريم.»

وي با بيان اينکه شوراي عالي فضاي مجازي را موفق نمي دانم، تصريح کرد: «بنده در حضور رئيس جمهور هم اين مسئله را بيان و با جناب روحاني چالش کردم. جلسات اين شورا بايد حتما هفته اي يکبار برگزار شود؛ ولي هم اينک ميانگين زمان تشکيل جلسات بالاي 50 روز است.»

ضرغامي ادامه داد :«در ايامي که بحث پيام رسان هاي داخلي مطرح بود، حتي جلسات تا دو ماه عقب افتاد. بنده در يکي از جلسات به عنوان نطق قبل از دستور انتقاد شديد کردم و به آقاي رئيس جمهور گفتم بزرگ ترين گله از شما اين است که بايد هفته اي دو بار جلسه داشته باشيد تا موضوعات مهم را حل کنيم.»

وي ادامه داد: «بگذريم که ايشان از جاهايي ديگر دلخور بودند و انتقاد شديدي به برخي موضوعات کردند. ساير افراد نيز وارد بحث شدند و اصلا موضوع بحث عوض شد.»

ضرغامي افزود: «بنده نسبت به مديريت فضاي مجازي انتقاد دارم؛ ولي بدليل فقدان برنامه ريزي در اين حوزه، مسائل بصورت دو قطبي مطرح مي شود. دو قطبي بلاي جان جمهوري اسلامي شده است و بر همين مبنا بنده هشتگ دو قطبي ممنوع را طراحي کرده‌ام.»

رئيس سابق صداوسيما گفت :«فضاي مجازي هم دو قطبي شد و در انتخابات رياست جمهورب از آن به عنوان پديده اي که جريان هاي سياسي کشور دو نوع برخورد با آن دارند. بنده به واقع فضاي مجازي را اين گونه نمي بينم و در فضاي مجازي در عمل و بيان از بسياري کساني که حتي با آن ها تفاوت فکر و انديشه دارم، جلوترم.»

ضرغامي افزود: «جرياني که در فضاي مجازي ايجاد مي شود، تا 6 ماه ديگر همچون يک چاقوي تيز فولادي است که بالاترين جنايات را مي‌آفريند.»

وي با اعلام اينکه در وزارت ارتباطات بصورت سليقه اي عمل شده و در برخي جاها سياسي کاري مي شود گفت: «آقاي جهرمي به عنوان يک وزير پر تلاش و جوان بارها به بنده اعلام کرده که ساختار وزارتخانه و فرايند فعاليت ها هيچ گونه آمادگي براي [مديريت] فضاي مجازي ندارد؛ لذا ايشان پيشگام شده تا ساختار جديدي ايجاد کند.»

ضرغامي خاطرنشان کرد :«فضاي مجازي تمام زندگي ما را اشغال کرده است، ولي وزارت ارتباطات به تازگي درپي ايجاد ساختار است تا بداند با اين پديده کجا و چگونه بايد برخورد کند.»

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کانال فرصت های شغلی تبریز 99 - 1400 - 1401 تعمیر پکیج دیواری و دستگاه تصفیه آب در شیراز ***شرکت تعاونی دانشگاه خوراسگان*** Sri شیرآلات ساختمانی آب و هوا و محیط زیست فال روزانه روزانه های یک تریکو تیلو مانیایا فروش مواد اولیه غذایی و دارویی Chris